המשכן מהווה כמרכז קהילתי אומנויות הבמה באור יהודה. כמרכז קהילתי הוא הבסיס לחוגים ולהרכבים המוסיקליים, להקות המחול וקבוצות התיאטרון הן בגילאים  הצעירים והן בגילאים הבוגרים של  אור יהודה. במרכז פועלים שלושה תחומים: תיאטרון, מחול ומוסיקה במגוון רחב של קבוצות, חוגים וסדנאות לקהלי יעד רחבים מהגיל הרך ועד הגיל השלישי. 
לאורך השנה אנו משקיעים משאבים רבים, ואף מוציאים את הלהקות שלנו לפסטיבלים ארציים ומקומיים. 
במשכן אנו שמים דגש על מקצועיות לצד פיתוח הכשרון, היצירתיות האינדיבדואלית של כל אחד ואחת.

המשכן מהווה כתובת לעשייה קהילתית ענפה הבאה לידי ביטוי במעורבות באירועים עירוניים וארציים, התנדבויות ויזומות של חברי הלהקות וההרכבים וכן פעילות תרבותית ענפה המוצעת לקהילה. כמי שאחראים על מגוון רחב מאד של אירועים קהילתיים ותרבותיים בישוב אנו מקיימים קשר הדוק ורצוף עם התושבים ועם הנהנים מפעילויותינו ומודעים לצורך הקבוע בהתחדשות, שינוי וגיוון תוך שמירה על מסורת ומורשת עבר.

המרכז פותח את שעריו לכל ילד/ה, נער/ה, מבוגר/ת שמעוניינים לבטא את עצמם באמצעות תנועה ומחול, מוסיקה ותיאטרון  גם ללא שום ניסיון ורקע. אנו חושפים את המשתתפים לסגנונות שונים ומגוונים ומביאים לידי ביטוי את הזהות האישית והתרבותית של המשתתף יחד עם אסכולות וסגנונות אליהם לא נחשף מבית.

ביה"ס למחול בניהולה של אורטל חתוכה

ביה"ס מעניק הזדמנות ייחודית לכל מי שמעוניין לרקוד, ללא מגבלת גיל או ניסיון, להיכנס לעולם המחול – בין אם כדלת המובילה לעתיד מקצועי, ובין אם כהתנסות והעשרה אישית. יחד עם פיתוח הצד האינדיבידואלי, תהליך הלמידה שם דגש גם על עבודה קבוצתית ותומכת כאמצעי לחקירה, העשרה ולהתפתחות אישית. תוכנית הלימודים כוללת גם השתתפות בסדנאות ואירועים חוויתיים, המאפשרים לתלמידים להיחשף למקורות השראה שונים ולחוות את עולם המחול העכשווי מקרוב.
 

ביה"ס למוסיקה בניהולה של ד"ר חנה אג'יאשוילי

 בקונסרבטוריון אור יהודה הפעילות רחבה ומתאימה לכל שכבות הגיל, תוך הדגשת יחס אישי ומטפח ובית חם וקשוב לצרכי התלמידים. הלמידה נעשית באופן יחידני או קבוצתי.
כל תלמיד המנגן או שר כיחיד ובתזמורת במשך 8-5 שנים, יכול לגשת לבחינת בגרות במוסיקה ולקבל ליווי מקצועי מצוות המורים.
לאורך השנה  מתקיימים קונצרטים של התלמידים, פסטיבלים, פרויקטים קהילתיים, תחרויות וכיתות אומן של אמנים מהשורה הראשונה מהארץ ומחו"ל.
 

חדש! ביה"ס לתיאטרון - בית חם לכל אוהבי הבמה